0850 303 7645

BATI KARADENİZ TURU

Ağustos'ta.
400TL

Tur Detayları

BATI KARADENİZ

AMASRA - KASTAMONU – SAFRANBOLU – BOLU ABANT - YEDİ GÖLLER - AĞVA – ŞİLE

1.GECE:

Akşam 20.00’da belirteceğimiz duraklardan siz değerli konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. 

1.GÜN: 

Balıkesir – Susurluk – Bursa yolu üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde AMASRA’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak KUŞKAYASI Yol Anıtını görüyoruz. AMASRA KALESİ’ni ve MEKTEB-İ BAHRİYE (AMASRA MÜZESİ)’yi gezip ARASTA ÇARŞISI’ında “şimşir ağacı”ndan yapılan hediyelik eşya molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz sahilde kısa bir tekne turuna katılabilirler. Daha sonra AMASRA merkezde deniz kıyısındaki ÇEŞM-İ CİHAN (DÜNYA’NIN GÖZLERİ) lokantasında dileyen misafirlerimiz ile öğle yemeği (ekstra) ardından  KASTAMONU ya geçiyoruz. Kastamonu şehir merkezindeki gezimiz  Cumhuriyet Meydanı ile başlıyor. Sırası ile Şehit Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Nasrullah Camii Şadırvanı ve meydanı gezilerimizi gerçekleştirip, 1443 yılında yapılan İsmail Bey Külliyesine hareket ediyoruz. Deve Hanında verilen mola sonrası, Camii, Misafirhane, Hamam ve türbeyi gezerek KASTAMONU merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelde erken saatte alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kastamonu’dan ayrılarak UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi  SAFRANBOLU’ya varıyoruz. Şiirsel ev mimarisi örneklerinden KAYMAKAMLAR EVİ, KÖPRÜLÜ CAMİ, CİNCİ HAN ve ARASTA ÇARŞISI’nı gezip İMREN LOKUM alışverişi yapıyoruz. Daha sonraki durağımız Safranbolu Cam Teras. Eşsiz manzarası ile cam üzerinde yürüyerek vereceğimiz fotoğraf molası ardından Bolu ya hareket ediyoruz. Bolu girişinde bizi bekleyen minibüslerle Yedi Göller turumuza başlıyoruz. Sırası ile BÜYÜK GÖL, KÜÇÜK GÖL, DERİN GÖL, SERİN GÖL, NAZLI GÖL, SAZLI GÖL, İNCE GÖL’ü ve doğal küçük şelaleleri görerek doğa yürüyüşü yapıyoruz. Yedi göller turumuzun sonunda Bolu merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:

Otelde erken saatte alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, Kayın ve çam ağaçlarının çevrelediği nilüfer çiçekleri ile süslü Abant Gölüne geçiyor ve kıyısında çay molası veriyoruz. Bu doğa güzelliği eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molası ardından 2 saatlik yolculuk sonrası  AĞVA’ya ulaşıyoruz.. Muhteşem güzellikteki nehir kıyısında kahvelerimizi içip çevre gezisi yapıyoruz. GÖKSU nehrinde tekne gezisi (ekstra) sonrası Ağva’dan ayrılarak Batı Karadeniz turumuzun son durağı olan ŞİLE’ye ulaşıyoruz. Sırası ile Şile Kültür Parkı – Balıkçı Barınağı – Anfi Tiyatro - Şile kayalıkları ve mağaralarını gezip deniz kıyısında yürüyüş yapıyoruz. Çarşısından ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı bulabilirsiniz. Şile Feneri’ni fotoğraflayıp Adapazarı-Bursa üzerinden uygun yerlerde molalar vererek Manisa’ ya dönüyor ve bir başka SULTAN TURİZM programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyatlar

Kişibaşı Tur Fiyatı 400 TL
Single Oda Farkı Bize Ulaşın

 


Ek Bilgiler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım

Çevre Gezileri

Rehberlik

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Otel’de alınacak Sabah Kahvaltısı (2) ve Akşam Yemeği (2)

Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Yedigöller Minibüs Ücretleri

Otelde alınacak tüm içecekler

Otel dışında alınacak tüm öğünler

Tüm Şahsi Harcamalar


Yorumlar

Yorum Yapın
SİZİ ARAYALIM